top of page

Ciekawe grafiki do pizzerii


Ozdób wnętrze pizzerii niebanalnymi grafikami i obrazami, aby podkreślić charakter miejsca i przyciągnąć uwagę klientów. Oto kilka pomysłów na niekonwencjonalne obrazy do pizzerii:

  1. Włoskie pejzaże: Wybierz obrazy przedstawiające malownicze włoskie pejzaże, takie jak winnice w Toskanii, uliczki Florencji czy widoki na wybrzeże Amalfi. To nawiązanie do włoskiego pochodzenia pizzy.

  2. Obrazy związane z procesem przygotowywania pizzy: Możesz wybrać obrazy przedstawiające tradycyjny proces wyrabiania ciasta, rozkładania składników czy pieczenia pizzy w piecu opalanym drewnem.

  3. Klasyka kina włoskiego: Wybierz obrazy z ikonicznymi postaciami z filmów włoskich reżyserów, takich jak Marcello Mastroianni, Sophia Loren czy Federico Fellini.

  4. Retro plakaty reklamujące pizzę: Przeszukaj antykwariaty i internet w poszukiwaniu retro plakatów reklamujących pizzę, które można umieścić na ścianach.

  5. Sztuka uliczna: Rozważ zamówienie obrazów w stylu street art, które mogą nadać restauracji miejski i nowoczesny charakter.

  6. Kolekcja starych przepisów na pizzę: Zaskocz klientów obrazami z kolekcji starych, ręcznie pisanych przepisów na pizzę, co dodatkowo podkreśli tradycję i autentyczność serwowanych dań.

  7. Obrazy znanego malarza z Włoch: Wybierz obrazy znanych włoskich artystów, takich jak Leonardo da Vinci, Michelangelo czy Caravaggio, aby wprowadzić do restauracji szczyptę kultury i historii Włoch.

  8. Mapy Włoch: Umieść na ścianach obrazy przedstawiające mapy Włoch lub poszczególnych regionów kraju, co może pomóc w podkreśleniu pochodzenia włoskiej kuchni.

  9. Serie tematyczne: Możesz stworzyć serie obrazów o wspólnym temacie, na przykład serie przedstawiające różne rodzaje pizzy, znane włoskie miasta czy ikoniczne włoskie marki.

  10. Obrazy związane z muzyką: W przypadku pizzerii z muzyką na żywo lub częstymi występami artystycznymi, możesz wybrać obrazy związane z muzyką, takie jak gitary, pianina czy mikrofony.Pamiętaj, że dobór obrazów powinien być spójny z ogólnym stylem i koncepcją wnętrza restauracji. Niebanalne obrazy mogą być świetnym elementem dekoracyjnym, który przyciągnie uwagę klientów i stworzy unikalny charakter miejsca.


grafiki: Unsplash

Comments


bottom of page