top of page

Dekoracje w restauracji koreańskiej
Dobierając dodatki do restauracji kuchni koreańskiej, warto skupić się na elementach, które podkreślą autentyczność i charakter kuchni, a jednocześnie stworzą przytulną i interesującą atmosferę dla klientów. Oto kilka pomysłów na dodatki do restauracji koreańskiej:

  1. Tradycyjne naczynia i utensylia: Wybierz tradycyjne koreańskie naczynia, takie jak miski do ryżu, miseczki na kimchi, drewniane pałeczki i kamienne garnki do potraw takich jak bibimbap.

  2. Lampiony i lampioniki: Dodaj koreański akcent, umieszczając lampiony lub lampioniki z papieru na stołach lub w różnych miejscach w restauracji. Mogą one dodać ciepła i atmosfery.

  3. Obrazy związane z Koreą: Umieść na ścianach obrazy przedstawiające krajobrazy Korei, słynne miejsca, tradycyjne ubrania czy też postacie historyczne i kulturowe.

  4. Plakaty z koreańskimi daniami: Dodaj plakaty przedstawiające różne koreańskie dania, aby zachęcić klientów do próbowania różnych potraw i dać im poczucie autentyczności.

  5. Flaga Korei Południowej: Umieść flagę Korei Południowej (Taegeukgi) lub inne symbole narodowe jako element dekoracyjny, aby podkreślić koreański charakter restauracji.

  6. Instrumenty muzyczne: Jeśli w restauracji jest muzyka na żywo lub zapisana, możesz umieścić na widoku tradycyjne koreańskie instrumenty muzyczne, takie jak gayageum czy haegeum.

  7. Tkaniny hanbok: Hanbok to tradycyjny koreański strój. Możesz wykorzystać tkaniny hanbok do ozdabiania wnętrza, na przykład jako obrusy na stoły lub zasłony.

  8. Rośliny i bonsai: Dodaj rośliny i bonsai, które są często obecne w koreańskiej kulturze i symbolizują równowagę i harmonię.

  9. Koreańskie przysmaki jako dekoracje: Umieść dekoracyjne modele lub figurki popularnych koreańskich przekąsek, jak kimchi, tteokbokki czy kimbap.

  10. Koreańskie kalendarze: Umieść koreańskie kalendarze z ważnymi świętami i wydarzeniami, które pomogą klientom zrozumieć kulturę i tradycje Korei.

Pamiętaj, aby dobierać dodatki z umiarem, aby nie zagrażały komfortowi klientów ani nie przytłaczały wnętrza. Ostateczny wybór dodatków powinien być spójny z ogólnym stylem i koncepcją restauracji koreańskiej oraz tworzyć przyjemną i autentyczną atmosferę dla gości.Obrazy: Unsplash


Коментарі


bottom of page